Ekonomi

Erdemir Türkiye’nin ilk yerli yüksek fırınında 50 bininci dökümü gerçekleştirdi

Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir’in 1 No’lu yüksek fırını Ayşe, 50.000’inci dökümünü 4 Ağustos 2023’te yaptı.

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden Erdemir’in inşa ettiği Türkiye’nin ilk yerli yüksek fırını Ayşe, devreye alındığı günden bu yana Türkiye ekonomisi için üretime devam ediyor. 4 Ağustos 2023’te 50.000’inci dökümün gerçekleştiği fırında şu ana kadar toplam 26,5 milyon ton sıvı ham demir üretildi.

ERDEMİR’Lİ MÜHENDİSLER VE İŞÇİLER TARAFINDAN İNŞA EDİLMİŞTİR

Erdemir, devreye alındığı günden bu yana planlı bakımlar dışında üretimine devam eden ancak ekonomik ömrünü tamamlamış olan 1. yüksek fırınını 2006 yılında yenileme kararı aldı. “Ayşe” adı altında faaliyete geçmiştir. Türkiye’nin ilk yerli yüksek fırını olan Ayşe, tasarımından devreye alınmasına kadar her aşamada Erdemir mühendis ve personelinin emeği ile yeniden inşa edildi.

Erdemir’in mühendislik tecrübesi, proje yönetimi tecrübesi ve yetkin insan kaynağına duyduğu güvenin en değerli göstergesi olan 1. yüksek fırın Ayşe, 2008 yılından bu yana kesintisiz olarak üretimini sürdürüyor. tesis; yüksek fırınların makul terminlerle refrakter değişimi, mekanik ekipmanların bakımı ve gerektiğinde otomasyon kontrol sistemlerinin modernizasyonu. ben “Yeniden çiz”Sözde stoplara ihtiyaç duymadan 50 bininci döküme ulaşmış olması, ilk yerli fırının tasarım başarısını ve verimini ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu