Yaşam

Üniversite öğrencilerinin bursları hesaplarında

Burhaniye Belediyesi’nin “eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle hayata geçirdiği üniversite öğrencilerine yönelik vakıf kapsamında 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Haziran ayı burs ödemeleri öğrencilerin hesaplarına yatırıldı.

Burhaniye Belediyesi, komisyon tarafından seçilen ve desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs desteği vermeye devam ediyor. 2023 yılında 250 üniversite öğrencisine 650 TL burs ödemesi yapılmıştır.

Dar gelirli öğrenciler ve ailelerine eğitim sözü veren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, zorlu yaşam kuralları içinde üniversite öğrencilerine yeni bir soluk getirdi; Üniversite öğrencilerine 2 yıldır her ay düzenli burs desteği vermektedir. Zorlaşan ekonomik kurallar nedeniyle önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bursların artacağını söyleyen Önder Deveciler, yıl sonu münasebetiyle bursiyerlere gönderdiği mesajda, “Tüm gençlerimizin gözlerinden öpüyoruz. 2023 yılında geleceğimizi emanet ettiğimiz ve geleceğe daha aydınlık bakmamızı sağlayan mezunlarımızın, eğitimlerine devam eden gençlerimizin geleceğinin aydınlık olmasını diliyor, 2024 eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. dönem” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cidehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu