Haber

Haytap, Hatay’da Sahra Hastanesi Kurdu: “1500’e Yakın Hayvanı Kurtardık ve Tedavi Ettik”

Haber: EMRE SERCAN IKE – Kamera: ÜNAL AYDIN

HAYTAP, Hatay’da sahra hastanesi kurdu. Hatay deprem bölgesinde yaralı hayvanlara ilk müdahale burada yapılırken, HAYTAP grubu enkaz altında kalan hayvanlar için arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Hatay HAYTAP saha müdürü, “Vinçlerle çalışıyoruz, daha çok yokuşlardaki insanları kurtarmaya çalışıyoruz.

Depremlerin olduğu ilk günden itibaren hayvanlar için arama kurtarma çalışmalarına destek veren HAYTAP, Hatay’da hayvanlar için sahra hastanesi kurdu. Hatay HAYTAP Saha Müdürü Zuhal Arslan, depremin ilk gününden itibaren bin 500’e yakın hayvana müdahale ettiklerini söyledi. Arslan dedi ki:

“Deprem oldu ve ertesi gün buraya geldik ve hızlıca sahra hastanesi kurduk. Enkazdan kurtarılan ve ilk yardıma ihtiyacı olan hayvanlara ilk müdahaleyi burada yapıyoruz. Durumları ağırsa, daha spesifik bir hastalığı varsa, ilk müdahaleyi yapıyoruz. en yakın nakliyeciye gönderiyoruz.Çip taraması yapıyoruz.Çipli hayvanları sahiplerine kavuşturuyoruz.Çipsiz hayvanlar için Bursa’da yerimiz var.Orada gönderiyoruz,fotoğrafları çekilip reklamları yapılıyor. postalanır.

Burada artçı sarsıntılar devam ediyor. Geçen hafta 6.4 büyüklüğünde bir deprem oldu. Arkadaşlarımız tarladaydı, tam vince bir kediyi alacaklarken yakalandılar ama çok şükür bir şey yok. Vinçlerle çalışıyoruz, çoğunlukla tepede ve yüksekte olanları kurtarmaya çalışıyoruz. En çok onlar için çalışıyoruz; Sokakta yürüyeni değil enkazdakini bulmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar çok sayıda hayvana ulaştık, 1500 civarında hayvanı kurtardık ve tedavi ettik.”

haberluleburgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu