Haber

Emine Erdoğan Gazze için liderlerin eşleriyle görüşecek

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, ‘Filistin İçin Tek Yürek’ zirvesine birçok ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve özel temsilcileriyle katılacak.

Emine Erdoğan, yarın Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde ‘Filistin için Tek Yürek’ temalı tepede lider eşleriyle bir araya gelecek. Toplantıda aralarında Katar, Malezya ve Özbekistan’ın da bulunduğu birçok ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ve özel temsilcileri, Gazze’deki insani durum hakkında uluslararası kamuoyuna hitap edecek. Toplantıda Emine Erdoğan’ın açılış konuşmasının ardından katılımcıların konuşma yapması bekleniyor.

Emine Erdoğan, en son 10 Ocak 2009’da İstanbul’da düzenlenen ‘Filistin’de Barış İçin Kadın Toplantısı’na başkanlık etmişti. Bölge ülkelerinden çok sayıda lider eşinin katıldığı toplantı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının arttığı ve yaklaşık 800 kişinin katıldığı bir dönemde gerçekleşti. 2 haftada hayatını kaybetti. Toplantıda Emine Erdoğan, kürsüden “İstanbul Gazze’ye Takviye Çağrısı” metnini okudu ve metin lider eşleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

kelkithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu