Haber

Dişini Çektiren 5 Yaşındaki Deniz Hayatını Kaybetti: O Klinik Kapatılmıştı

Diş ağrısı nedeniyle Bursa’da özel bir diş kliniğine götürülen 5 yaşındaki Deniz Sönmez, genel anestezi uygulanarak 1 dişi çekildi, 1’i kanal tedavisi dahil 4 dişe dolgu yapıldı ve hayatını kaybetti.

Korkunç olayda yeni bir gelişme yaşandı.

Tepkilerin ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından diş kliniğinin 1 ay süreyle mühürlendiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, diş ağrısı nedeniyle kaldırıldığı Bursa’da özel bir diş kliniğinde genel anestezi altında 1 dişini çektirip, 1’i kanal tedavisi olmak üzere 4 dişine dolgu yaptıran 5 yaşındaki Deniz Sönmez, rahatsızlandı. eve geldikten sonra hastaneye kaldırıldı. Sönmez 3 gün sonra vefat etti.

Olayla ilgili konuşan kederli anne Elena Sönmez, “Yardım istedim ama yardımcı olmadılar. ‘Ölüyorum’ dedi. Daha sonra birçok hareket yaptı ama kimse gelmedi. ‘Hepsi gördü ve gördü’ dedi. güldü’ dedi.

5 yaşındaki Deniz Sönmez’in ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında işlemin yapıldığı klinik 1 ay süreyle kapatıldı.

Kliniğin mühürlü kapısında “Sağlık Bakanlığı’nın 16.11.2023 tarih ve 229439732 sayılı onayına istinaden 1 aydır mühürlüdür.” yazısı yazıyordu. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, soruşturma ve incelemelerin sağlıklı bir şekilde devam etmesi amacıyla bu kararın Sağlık Bakanlığı’nın bilgisi doğrultusunda alındığı belirtildi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasının devam ettiği öğrenildi.

tavas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu