Haber

ATO Kurulu Başkanlığı’na Gürsel Baran yeniden seçildi

Ankara Ticaret Odası (ATO) seçimlerinin ikinci evresi, ATO Meclis Salonu’nda bugün yapıldı.

Meclis üyeleri, sabah saat 09:00’dan saat 13:00’e kadar oy kullandı.

Gürsel Baran’ın tek listeyle aday olduğu seçimde, ATO’nun 192 meclis üyesinden 187’si oy verdi.

Gürsel Baran yine seçildi

Bir oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde, geçerli olan 186 oyun 185’ini alan Baran, idare şurası başkanlığına tekrar seçildi.

Yönetim konseyi üyeleri ise; Adem Ali Yılmaz, Ahmet Akça, Ali Yıldız, Halil İbrahim Yılmaz, Halil İlik, Naki Demir, Nihat Uysallı, Ömer Çağlar Yılmaz, Temel Aktay ve Yasin Özyolu, oldu.

Gürsel Baran, seçimin akabinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu saatten sonra artık kazanan, sadece ve sadece Ankara’dır, Ankara Ticaret Odası üyeleridir”

“38 bin 565 kişinin yetki dokümanı aldığı ve 24 bin 455 üyenin oy kullandığı seçimler, odamız tarihinin en yüksek iştirak oranlı seçimi olarak tarihe geçti. 192’si meclis üyesi olmak üzere toplam 452 organ üyeliği için bin 628 aday yarıştı.

78 meclis üyesi kardeşimizin ortamıza katılmasıyla birlikte meclisimizin de yüzde 41’i yenilendi, yaş ortalaması 49 oldu, bayan meclis üyesi sayımız 7’ye yükseldi. Komite üyelerimizle birlikte yenilenme oranı yüzde 58,6 oldu.

Bu saatten sonra artık kazanan, yalnızca ve yalnızca Ankara’dır, Ankara Ticaret Odası üyeleridir. Artık, tüm kimlikleri bir kenara bırakarak kaldığımız yerden çalışmaya, üretmeye, üyemize ve kentimize emek vermeye devam etme vakti başlamıştır.

Bundan sonra tüm gücümüzü üyelerimiz için, onların hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için, ticaretimizin ve ihracatımızın gelişmesi için, Ankara iktisadının ilerlemesi ve büyümesi için ve nihayetinde ülke iktisadı için harcayacağız.

“Ankara’nın ve ülkemizin geleceği inşa edilirken bizler de elimizi taşın altına koyacağız”

Ankara’nın en büyük, Türkiye’nin ikinci büyük sivil toplum kuruluşu olarak, Ankara’nın ve ülkemizin geleceği inşa edilirken bizler de elimizi taşın altına koyacağız. Bu birinci günkü şevk ve heyecanı canlı tutarak masada, alanda, üretim ve satış alanlarında, her nerede olursa olsun birebir şuurla çalışacağız.

Ankara Ticaret Odası, Ankara’nın muhtaçlığı olan her yerde üyelerin nefesi olacak, morali olacak, dayanağı olacak. Ankara’nın sıkıntıları için elini taşın altına koyarak çaba gösterecek. İnşallah Ankara Ticaret Odası’ndan iz bırakarak ayrılanlardan oluruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu